ШШГБ-ЫН ХАНГАЙН БҮСИЙН СПОРТЫН 5 ТӨРӨЛТ ТЭМЦЭЭН АМЖИЛТТАЙ БОЛЖ ӨНГӨРЛӨӨ.

Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх ерөнхий газрын даргын 2019 оны 10 дугаар сарын 21-ны өдрийн А/188 дугаар “Тэмцээн зохион байгуулах тухай” тушаалын дагуу Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх байгууллагын “Хангайн бүс”-ийн аварга шалгаруулах спортын 5 төрөлт тэмцээнийг 2019 оны 11 дүгээр сарын 14-17-ны  өдрүүдэд Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын спортын төв ордон, Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих ангийн спорт зааланд тус тус зохион байгууллаа.

Хангайн бүсийн тэмцээний нээлтийн ажиллагаа 2019 оны 11 дүгээр сарын 15-ны өдрийн 11:40 цагт Хархорин сумын спортын төв ордон зохион байгууллагдаж Хархорин сумын удирдлага болон хууль хяналтын байгууллагуудын удирдах албан тушаалтнууд оролцсон.

Тэмцээнд нийт 8 байгууллагын 132 тамирчид хурд хүч авжаалж самбаагаа дайчилан амжилттай оролцлоо. Үүнд:

Архангай аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар: Дэд дарга бөгөөд цагдан хорих байрны дарга, дэд хурандаа Б.Цэндсүрэн ахалж 2 нэгж тээврийн хэрэгсэл 16 алба хаагч

Баянхонгор аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар: Тасгийн дарга бөгөөд ахлах шийдвэр гүйцэтгэгч, хошууч М.Амарсайхан ахалж 1 нэгж тээврийн хэрэгсэл 10 алба хаагч

Булган аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар: Цагдан хорих байрны дарга, хошууч Г.Эрхэмбаяр ахалж, 1 нэгж тээврийн хэрэгсэл, 9 алба хаагч.

Орхон аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар-437 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги: Цагдан хорих байрны дарга, ахлах дэслэгч И.Санчиргарав ахалж, 1 нэгж тээврийн хэрэгсэл 11 алба хаагч.  

Өвөрхангай аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар: Хуяглан хүргэлтийн ажилтан, ахмад Ч.Отгонбаатар ахалж, 1 нэгж тээврийн хэрэгсэл 12 алба хаагч.

Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар: Цагдан хорих байрны дарга, хошууч П.Даваабаатар ахалж, 2 нэгж тээврийн хэрэгсэл 16 алба хаагч.

439 дүгээр хаалттай хорих анги: Харуул хамгаалалт, гүйцэтгэх ажил эрхэлсэн дэд дарга, ахлах дэслэгч  О.Нямбаатар ахалж, 1 нэгж тээврийн хэрэгсэл 20 алба хаагч.

Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги: Харуул хамгаалалт, гүйцэтгэх ажил эрхэлсэн дэд дарга, хурандаа Ч.Хүрэлбаатар ахалж 38 алба хаагч тус тус оролцсон.

Волейболын тэмцээнийг волейболын спортын мастер Ж.Даваасүрэн, волейболын спортын мастер Д.Энхдаваа, волейболын спортын мастер С.Батболд, волейболын спортын мастер Б.Бямбанасан, сагсан бөмбөгийн тэмцээнийг сагсан бөмбөгийн спортын мастер М.Сүхболд,  шатрын тэмцээнийг Хархорин сумын Оюундалай шатар, даамны клубын багш зуун буудалт даамны спортын мастер Б.Сугар, теннисний тэмцээнийг Хан-Од клубын багш спортын мастер Б.Амарбат, олс таталтын тэмцээнийг олс таталтын спортын мастер, сумын заан А.Алтанзул нар тус тус шүүн явууллаа.   

Эмэгтэй “Гар бөмбөг”-ийн төрөлд

1 дүгээр байрыг Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

2 дугаар байрыг Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги 

3 дугаар байрыг  439 дүгээр хаалттай хорих анги

Эрэгтэй “Гар бөмбөг”-ийн төрөлд

1 дүгээр байрыг Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги 

2 дугаар байрыг Баянхонгор аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

3 дугаар байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих анги

Эмэгтэй “Сагсан бөмбөг”-ийн төрөлд

1 дүгээр байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих анги

2 дугаар байрыг Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

3 дугаар байрыг Өвөрхангай аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

Эрэгтэй “Сагсан бөмбөг”-ийн төрөлд

1 дүгээр байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих анги

2 дугаар байрыг Орхон аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар-437 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги

3 дугаар байрыг Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги 

Эмэгтэй “Шатар”-ын төрөлд

1 дүгээр байрыг Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих ангийн сувилагч, дэд ахлагч Б.Отгончимэг

2 дугаар байрыг Баянхонгор аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын, хамгаалалтын ажилтан, дэд ахлагч Б.Бадамаа

3 дугаар байрыг Өвөрхангай аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын архив, бичиг хэргийн эрхлэгч, ахлагч Б.Ариунбилэг

Эрэгтэй “Шатар”-ын төрөлд

1 дүгээр байрыг Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын хорихоос өөр төрлийн ял эдлүүлэх ажиллагаа хариуцсан ахлах шийдвэр гүйцэтгэгч, дэслэгч Б.Гансүх

2 дугаар байрыг Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих ангийн төлөөлөгч, ахлах дэслэгч Г.Түвшинтөр

3 дугаар байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих ангийн харуул хамгаалалт, гүйцэтгэх ажил эрхэлсэн дэд дарга, ахлах дэслэгч  О.Нямбаатар

Эмэгтэй “Теннис”-ийн төрөлд

1 дүгээр байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих ангийн сургалт, хүний нөөц, хэвлэл мэдээлэл, дотоод ажил хариуцсан ахлах мэргэжилтэн, ахмад Б.Оюунтунгалаг

2 дугаар байрыг Баянхонгор аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын Тасгийн дарга бөгөөд ахлах шийдвэр гүйцэтгэгч, хошууч М.Амарсайхан

3 дугаар байрыг Архангай аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын сургалт, хүний нөөц, хэвлэл мэдээлэл, дотоод ажил хариуцсан ахлах мэргэжилтэн Н.Солонго

Эрэгтэй “Теннис”-ийн төрөлд

1 дүгээр байрыг Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын шийдвэр гүйцэтгэгч, ахлах дэслэгч Б.Наранбаяр

2 дугаар байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих ангийн харуул хамгаалалт, гүйцэтгэх ажил эрхэлсэн дэд дарга, ахлах дэслэгч  О.Нямбаатар

 3 дугаар байрыг Баянхонгор аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газрын хуяглан хүргэлтийн ажилтан, дэслэгч Л.Эрдэнэбилэг

Олс таталтын төрөлд

1 дүгээр байрыг Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

2 дугаар байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих анги

3 дугаар байрыг Архангай аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

Эмэгтэй “Гар бөмбөг”-ийн төрөлд

Шилдэг холбон тоглогч  Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар Ц.Юмжирдулам  

шилдэг довтлогч Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар Э.Нандин-Эрдэнэ

Эрэгтэй “Гар бөмбөг”-ийн төрөлд

Шилдэг холбон тоглогч: 439 дүгээр хаалттай хорих анги О.Отгонбат  

Шилдэг довтлогч: Баянхонгор аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар Л.Шаравнямбуу

Эмэгтэй “Сагсан бөмбөг”-ийн төрөлд

Шилдэг холбон тоглогч: 439 дүгээр хаалттай хорих анги Н.Ганчимэг

Шилдэг довтлогчоор Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар Э.Нандин-Эрдэнэ

Эрэгтэй “Сагсан бөмбөг”-ийн төрөлд

Шилдэг холбон тоглогч: 439 дүгээр хаалттай хорих анги Д.Давааням

Шилдэг довтлогчоор Орхон аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар-437 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги Х.Эрдэнэдалай

Багийн нийлбэр дүнгээр

1 дүгээр байрыг 439 дүгээр хаалттай хорих анги

2 дугаар байрыг Хөвсгөл аймаг дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх газар

3 дугаар байрыг Өвөрхангай аймгийн Хархорин сум дахь Шүүхийн шийдвэр гүйцэтгэх хэлтэс-423 дугаар нээлттэй, хаалттай хорих анги тус тус шалгарсан.

Хангайн бүсийн аварга шалгаруулах тэмцээнд тамирчид өндөр зохион байгуулалттай оролцож, алба хаагчдын зүгээс сахилга, ёс зүйн зөрчилгүй өндөр түвшинд явагдлаа.

Scroll To Top